TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Pierwszy numer ISProfessional już dostępny

Kwartalnik ICT Professional będzie teraz – pod nazwą ISProfessional – wydawany będzie częściej i jedynie w formie cyfrowej (PDF). Zapraszamy do lektury pierwszego wydania. Co się w nim znajduje?

W inauguracyjnym wydaniu skupiono się na dwóch kluczowych tematach, które w ostatnim czasie zyskały na znaczeniu w świecie telekomunikacji. Pierwszy z nich to cyberbezpieczeństwo — zagadnienie, które stało się nieodłącznym elementem dyskusji o nowoczesnych technologiach. Marcin Zemła w cyklu “Z pamiętnika bezpiecznika” niezbędne kwestie cyberbezpieczeństwa dla przedstawicieli branży, a obowiązki związane z bezpieczeństwem wymieniają Dariusz i Andrzej Fudala.

Drugi temat to rozwój Grupy MiŚOT, organizacji działającej w imieniu małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Jakie są jej cele, wyzwania i plany na przyszłość? Jak Grupa MiŚOT wpływa na kształtowanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce? Te kwestie również znajdują się w magazynie m.in. w tekście dotyczącym powstania Rady Bezpieczeństwa Biznesowego MiŚOT.

Krzysztof Zawadzki kontynuuje temat inwestycji operatorskich, a na zakończenie felieton PraMiŚOT-a Krzysztofa Czuszka.

ISProfessional #1 do pobrania tutaj.

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze