TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Patch Tuesday – wtorkowe aktualizacje firmy Microsoft

Patch Tuesday to dzień, w który Microsoft udostępnia aktualizacje do własnego oprogramowania. Przypada on na drugi wtorek miesiąca. W styczniu w ten dzień zostały zaproponowane 83 poprawki. To znacznie więcej niż w grudniu.

Wypuszczając  te aktualizacje firma Microsoft rozwiązuje problemy z zabezpieczeniami. Tym razem znalazło się w zestawieniu także rozwiązanie problemu z Microsoft Defenderem. Znaleziono w nim lukę 0-day, która pozwalała na zdalne wykonanie kodu. W Patch Tuesday wypuszczono specjalną łatę na tę lukę.

Redmond załatał też dziurę w usłudze splwow64, która mogą być wykorzystana do podniesienia uprawnień dla kodu atakującego.

Łatki wydane w styczniu dotyczą systemów Windows i związanych z nim usług czy komponentów. Są patche dla pakietu Microsoft Office, platform Azure, .NET, sterowników Bluetooth czy przeglądarki Edge. Uaktualnienia są już dostępne m.in. przez usługę Windows Update.

Źródło: https://www.komputerswiat.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze