TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Oszustwo na Spotify. CERT ostrzega

Oszuści postanowili wykorzystać wizerunek Spotify. Podszywają się pod serwis i rozsyłają wiadomości e-mail. CERT Polska ostrzega, że celem ich działania jest wyłudzenie danych.

Na portalu X zespół CERT Polska zamieścił wpis, w którym ostrzega przed cyberoszustwem, w którym przestępcy podszywają się pod Spotify. Rozsyłają fałszywe maile z informacją o „nieudanej płatności”. Skutkiem ma być utrata składki. W celu uniknięcia tego należy się zalogować przez link umieszczony w mailu.

Po kliknięciu w link dana osoba proszona jest o podanie loginu oraz hasła do Spotify. Potem pojawia się ekran dotyczący „szczegółów płatności”. W ten sposób oszuści starają się wyłudzić komplet danych jak:
– imię i nazwisko,
– dane karty płatniczej.

Pozwoli im to na kradzież środków z konta bankowego.

Jak zwykle w takich przypadkach wskazana jest ostrożności. Oszustwo można rozpoznać  chociażby po tym, że adres e-mail,  z którego przysyłana jest wiadomość oraz strona internetowa, na którą prowadzi przekierowanie, nie nawiązują do Spotify. Działanie pod presją czasu może sprawić, że ofiara nie zwróci uwagi na te elementy. Dlatego nie należy takiej presji ulegać i zawsze wszystko dokładnie sprawdzać.

Źródło: Twitter/CERT, warszawawpigulsce.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...