OSE. W Malborku placówki oświatowe ze światłowodem

628

W Malborku do 14 placówek oświatowych podłączono światłowód. To działanie w ramach projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, którego zleceniodawcą jest NASK. Przyłącza te wykonał Polski Operator Telekomunikacyjny Malborskie Światłowody.

Aby mniejsi operatorzy mogli przystąpić do przetargu w celu świadczenia usług transmisji pomiędzy NASK a szkołami na terenie całego kraju – nawiązali współpracę i przystąpili do przetargu pod nazwą spółki „Projekt MDO”.

 W Malborku to właśnie lokalny operator Malborskie Światłowody wygrał przetarg i co więcej z powodzeniem zrealizował zlecenie. W 14 placówkach oświatowych udało się wykonać przyłącza mimo pandemii i utrudnionego dostępu do zadeklarowanych placówek.

„Zadanie ułatwił nam fakt posiadania na terenie Malborka rozległej sieci światłowodowej. W piątek, 20 marca podłączyliśmy ostatnią placówkę oświatową. Wszystkie podłączone jednostki posiadają łączność za pośrednictwem naszej sieci z centrum NASK w Warszawie. Placówki zamówiły łącza symetryczne (pobieranie = wysyłanie) o prędkości 100 Mbit/s i 150 Mbit/s. Jednakże budując przyłącza na tym etapie, jesteśmy gotowi świadczyć usługę o prędkości do 1000 Mbit/s dla każdej placówki” – poinformował w portalu tvmalbork.pl Mariusz Demkowicz, członek zarządu Malborskie Światłowody Sp. z o. o.

Warto dodać, że wszelkie koszty związane z uruchomieniem usług transmisji danych, jak miesięczne opłaty abonamentowe przez okres 60 miesięcy, nie będą ponoszone przez malborskie szkoły.

Źródło: www.tvmalbork.pl