TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

OSE. W Malborku placówki oświatowe ze światłowodem

W Malborku do 14 placówek oświatowych podłączono światłowód. To działanie w ramach projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, którego zleceniodawcą jest NASK. Przyłącza te wykonał Polski Operator Telekomunikacyjny Malborskie Światłowody.

Aby mniejsi operatorzy mogli przystąpić do przetargu w celu świadczenia usług transmisji pomiędzy NASK a szkołami na terenie całego kraju – nawiązali współpracę i przystąpili do przetargu pod nazwą spółki „Projekt MDO”.

 W Malborku to właśnie lokalny operator Malborskie Światłowody wygrał przetarg i co więcej z powodzeniem zrealizował zlecenie. W 14 placówkach oświatowych udało się wykonać przyłącza mimo pandemii i utrudnionego dostępu do zadeklarowanych placówek.

“Zadanie ułatwił nam fakt posiadania na terenie Malborka rozległej sieci światłowodowej. W piątek, 20 marca podłączyliśmy ostatnią placówkę oświatową. Wszystkie podłączone jednostki posiadają łączność za pośrednictwem naszej sieci z centrum NASK w Warszawie. Placówki zamówiły łącza symetryczne (pobieranie = wysyłanie) o prędkości 100 Mbit/s i 150 Mbit/s. Jednakże budując przyłącza na tym etapie, jesteśmy gotowi świadczyć usługę o prędkości do 1000 Mbit/s dla każdej placówki” – poinformował w portalu tvmalbork.pl Mariusz Demkowicz, członek zarządu Malborskie Światłowody Sp. z o. o.

Warto dodać, że wszelkie koszty związane z uruchomieniem usług transmisji danych, jak miesięczne opłaty abonamentowe przez okres 60 miesięcy, nie będą ponoszone przez malborskie szkoły.

Źródło: www.tvmalbork.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...