TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Orange przejmuje sieć Giga Komputer

Firma Orange przejęła światłowodową sieć Giga Komputer ze Zwolenia. O przejęciu poinformował Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Firma Giga Komputer to operator telekomunikacyjny obecny na rynku od 2005 roku. W zakresie jej działań są usługi dostępu do sieci internetowej czy cyfrowej telefonii stacjonarnej w technologii VoIP. Właścicielką firmy jest Ilona Skupień, z którą powiązany jest Karol Skupień prezes Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej.

Teraz Giga Komputer została przejęta przez Orange. Pozwoli to zwiększyć zasięg usług Orange Światłowód o kolejnych siedem tysięcy gospodarstw domowych w Kozienicach i innych miejscowościach.

Orange ma w planach integrację infrastruktury firmy Giga Komputer do standardów i platform usługowych całej Grupy. Umożliwi to oferowanie klientom usług konwergetnych.

Źródło: gsmonline.pl, www.giga.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...