TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

O potrzebie antywirusów

Oprogramowanie antywirusowe nadal jest bardzo ważną linią obrony przed zagrożeniami internetowymi. Ataki na systemy komputerowe są coraz bardziej złożone i niektórzy użytkownicy uważają, że zagrożenia te są zbyt skomplikowane, by mogły przed nimi ochronić standardowe programy antywirusowe bazujące na sygnaturach. Warto wiedzieć, że takie aplikacje należą już do przeszłości. Producenci dostosowując swój produkt do aktualnego sposobu działania cyberprzestępców muszą stosować zaawansowane techniki wykrywania zagrożeń tak, aby maksymalizować ochronę.
– Na rynku od czasu do czasu pojawia się stwierdzenie, że „antywirusy są martwe”. Tradycyjne antywirusy skanujące wyłącznie przy użyciu sygnatur są martwe już od wielu lat – mówi Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami w Kaspersky Lab. – Nowoczesna ochrona IT wysokiej klasy obejmuje całkiem spory zestaw funkcji: proaktywne wykrywanie w oparciu o zachowanie aplikacji w systemie, mechanizmy cofania szkodliwych działań, technologie działające w chmurze, sandboxing, zapobieganie exploitom i wiele więcej – dodaje Piotr Kupczyk.
Źródło: “Rzeczpospolita”

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...