Nowy operator światłowodu w Szczecinku

55

W Szczecinku rośnie konkurencja operatorów światłowodowych. Właśnie wszedł tam kolejny, który oferuje dostęp do szerokopasmowego internetu. Czy zachwieje to rozkładem sił rynku telekomów?


Ekipy firmy telekomunikacyjnej układającej przewody światłowodowe obecne są w Szczecinku od kilku tygodni. Podczas pracy wykorzystują istniejącą infrastrukturę teletechniczną. Są to głównie studzienki dawnej TP S.A. – obecnie Orange Polska. Wynika to z faktu, że inwestorem jest właśnie ta firma.

Układana jest sieć światłowodowa, prowadzone prace naziemne i przyłączeniowe. Oznacza to poszerzenie oferty w Szczecinku o dostęp do szybkiego internetu.

Jak to wpłynie na sytuację operatorów w mieście?

Obecnie w Szczecinku dominuje dwóch dostawców internetu światłowodowego. To Gawex Media i Vectra. Pierwsza firma obejmuje zasięgiem abonentów w całym mieście i dużej wschodniej części województwa. Już teraz obie sieci w wielu miejscach walczą o klientów. Teraz to podziału dochodzi trzecia.

A to nie koniec, bo należy wziąć pod uwagę operatorów internetu mobilnego czy radiowego. Dla klientów to lepiej, bo konkurencja na rynku to lepsze oferty dla nich. Dla firm to sytuacją trudna, bo teraz o abonentów trzeba będzie walczyć jeszcze zacieklej. Źródło: szczecinek.naszemiasto.pl