Google znika z Rosji

37
fot. Pixabay

Kreml zajął konto bankowe Google. To jeden z elementów walki związanej z wojną w Ukrainie. Efektem tego jest opuszczenie przez giganta Rosji z uwagi na niemożność prowadzenia tam działalności.

Rzecznik amerykańskiego giganta, cytowany przez ukraińską agencję Ukrinform poinformował, że zajęcia konta bankowego w Rosji uniemożliwiło firmie prowadzenie na terenie tego kraju działalności. Rosyjskie biuro nie może pracować, niemożliwe jest zatrudnianie i opłacanie pracowników, a także płacenie dostawcom i wykonawcom.

Dlatego firma postanowiła zakończyć swoją działalność w tym kraju. Jednocześnie zapewnia, że możliwość korzystania z bezpłatnych usług firmy będzie nadal w Rosji możliwa. Chodzi o wyszukiwarkę, Gmaila, Google Maps, Google Play czy YouTube’a.

Wcześniej Google poinformowało, że chce wystąpić do sądu z polubownym wnioskiem o uznanie własnej upadłości. Związane jest to z nakładanymi na nią kar przez Moskwę np. grzywny 113 mln dolarów za nieusuwanie ze swoich platform treści, które Kreml uznaje za nielegalne.

Źródło: dobreprogramy.pl