TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Google znika z Rosji

Kreml zajął konto bankowe Google. To jeden z elementów walki związanej z wojną w Ukrainie. Efektem tego jest opuszczenie przez giganta Rosji z uwagi na niemożność prowadzenia tam działalności.

Rzecznik amerykańskiego giganta, cytowany przez ukraińską agencję Ukrinform poinformował, że zajęcia konta bankowego w Rosji uniemożliwiło firmie prowadzenie na terenie tego kraju działalności. Rosyjskie biuro nie może pracować, niemożliwe jest zatrudnianie i opłacanie pracowników, a także płacenie dostawcom i wykonawcom.

Dlatego firma postanowiła zakończyć swoją działalność w tym kraju. Jednocześnie zapewnia, że możliwość korzystania z bezpłatnych usług firmy będzie nadal w Rosji możliwa. Chodzi o wyszukiwarkę, Gmaila, Google Maps, Google Play czy YouTube’a.

Wcześniej Google poinformowało, że chce wystąpić do sądu z polubownym wnioskiem o uznanie własnej upadłości. Związane jest to z nakładanymi na nią kar przez Moskwę np. grzywny 113 mln dolarów za nieusuwanie ze swoich platform treści, które Kreml uznaje za nielegalne.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...