TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowe funkcje w mObywatelu pozwolą kierowcom ominąć kolejki

Krzysztof Gawkowski zapowiada kolejne zmiany w mObywatelu. Nowe funkcje mają m.in. ułatwić życie kierowców. Będą oni mogli ominąć kolejki załatwiając sprawy przez aplikację.

– Każdy obywatel wie, co to znaczy spędzać godziny w urzędzie komunikacji. Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której obywatel zamiast w urzędzie komunikacji, rejestruje samochód przez telefon –stwierdził Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji.

Zapowiedział wprowadzenie do aplikacji mObywatel odpowiednich funkcji, które to umożliwią. Chociaż nie jest znany dokładny termin, w którym miałoby to nastąpić, to minister zapowiada, że będzie to w obecnej kadencji Sejmu.

Kierowcy nie musieliby stać w kolejkach w celu przerejestrowania samochodu. Wszystkie czynności mogliby wykonać w mObywatelu i zajmowałoby to mniej czasu niż obecnie.

– Jeżelibyśmy ten proces skrócili do odpowiednio kilkudziesięciu minut klikania w telefonie i przerejestrowania pojazdu (…) to według mnie, dawałoby to poczucie stabilnego państwa, które się rozwija – mówi Gawkowski.

To tylko jedna ze zmian, jakie nowy minister cyfryzacji zapowiada w mObywatelu.

Źródło: businessinsider.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...