TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowa wersja aplikacji mObywatel w App Store i Google Play

Nowa odsłona aplikacji mObywatel ułatwia dostęp do certyfikatów Covid. Usługę Unijnego Certyfikatu COVID rozszerzono o certyfikaty dzieci. Jednak to nie jedyna zmiana, która została do aplikacji wprowadzona.

Z rozszerzenia prezentacji Unijnego Certyfikatu COVID o certyfikaty dzieci mogą korzystać opiekunowie, którzy mają przypisane dzieci dziecko do swojego ubezpieczenia zdrowotnego. Wystarczy zaktualizować aplikację i pobrać nowe UCC.

W nowej aplikacji są również zmiany ułatwiające zarządzanie programem. Wprowadzona została jedna nawigacja zawierająca wszystkie ustawienia, regulaminy i historię najważniejszych czynności oraz informacje o wydanych certyfikatach.

W skrzynce powiadomień w pierwszej kolejności pojawiają się powiadomienia o ważności dokumentów cyfrowych. Docelowo ma pozwalać na odbieranie różnych powiadomień chociażby dotyczących spraw urzędowych.

Zgodnie z sugestiami uczestników przebudowano sekcję związaną z pomocą techniczną.

W sekcji mPojazdu znalazły się dodatkowe przyciski służące do aktualizacji dokumentu. Pojawia się automatycznie w chwili przekroczenia terminu ważności badań technicznych lub ubezpieczenia OC.

Wydawcą aplikacji mObywatel jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Jej deweloperem jest Centralny Ośrodek Informatyki. Aplikację można pobrać wyłącznie ze sklepów: App Store i Google Play.

Źródło:gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...