Nexera nabyła kolejną infrastrukturę światłowodową

126
Light beams, super fast light trails.

Hurtowy operator telekomunikacyjny zakupił infrastrukturę światłowodową od firmy IT Partners Telco, operującej lokalnie pod marką Navu. Pozyskana sieć obejmuje ponad 5 000 gospodarstw domowych zlokalizowanych w Sandomierzu.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od trzech operatorów (Telcent, Uninet i Symetra), działających również na terenie Regionu Świętokrzyskiego.

Zakup sieci Navu od operującego lokalnie, sprawdzonego partnera to kolejna tego rodzaju inwestycja zrealizowana przez Nexerę. W wyniku akwizycji w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe z Regionu Świętokrzyskiego. Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element budowy sieci dostępowej Nexery, która docelowo swoim zasięgiem obejmie ponad 1 mln gospodarstw domowych. Wypracowany przez nas model działania jest unikatowy w skali kraju, ponieważ daje wszystkim znajdującym się w zasięgu naszej infrastruktury niespotykaną dotąd swobodę wyboru spośród różnorodnych ofert wielu dostawców” – mówi Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery.

Podpisanie umowy miało miejsce 17 czerwca, obecnie strony przystępują wspólnie do działań mających na celu sprawną integrację sieci.

Źródło: materiały prasowe Nexera