TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Netflix i Sky łączą siły!

SKY połączył siły z Netflix, oferując zupełnie nowy pakiet subskrypcji, który jest pakowany w usługę streamingu. Oznacza to, że będzie można płacić zarówno za Sky, jak i Netflix w jednym pakiecie.
Nie wpłynie to na pakiety już posiadane przez klientów Sky – zamiast tego wprowadzone zostaną zupełnie nowe pakiety z Netflix. Obecni i nowi klienci będą mogli oczywiście zarejestrować się w nowej usłudze.
Zawartość Netflix zostanie zintegrowana z treściami Sky.
Szef Sky, Jeremy Darroch, powiedział:

“Dzięki umieszczeniu obok siebie treści Sky i Netflix wraz z programami takimi jak HBO, Showtime, Fox i Disney, sprawiamy, że rozrywka staje się jeszcze łatwiejsza i prostsza dla naszych klientów.”

Oznacza to również możliwość śledzenia programów Netflix za pomocą funkcji wyszukiwania i głosowej Sky Q.
Sky twierdzi, że obecni klienci Netflix “będą mogli łatwo migrować” swoje konta do nowego pakietu Sky TV. Oznacza to również, że każdy, kto ma teraz telewizję Now, będzie mógł wkrótce pobrać usługę Netflix.
W oświadczeniu szef Netflix, Reed Hastings, powiedział, że jest “zadowolony z partnerstwa z Sky” i opisał współpracę jako “innowacyjne nowe partnerstwo”.
“Klienci Sky będą mogli uzyskać płynny dostęp i cieszyć się najlepszą rozrywką w jednym miejscu” – dodał Hastings.
Chociaż może to wydawać się dobrodziejstwem dla klientów, niektórzy twierdzą, że jest to tylko “nadrabianie zaległości” przez Sky.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze