Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

NASK: Uwaga na cyberatak na kierowców jeżdżących autostradami

NASK ostrzega przed nową kampanią phishingową. Celem są kierowcy korzystający z autostrad i dotyczy to opłaty za te podróże. Sposobem na oszustwo jest wykorzystanie wizerunku systemu e-TOLL.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) informuje o nowej kampanii phishingowej, którą wykrył zespół CERT Polska (Computer Emergency Response Team). Celem są kierowcy, którzy poruszają się po płatnych odcinkach dróg w Polsce i korzystający z systemu e-TOLL.

Użytkownicy otrzymują wiadomości SMS informujące o rzekomym nieuiszczeniu w terminie opłaty za przejazd. Wezwani są do działań, które mają zapobiec umieszczeniu ich na +czarnej liście+. Otwarcie linku zawartego w wiadomości przekierowuje na stronę łudząco podobną do prawdziwego serwisu internetowego systemu e-TOLL – ostrzega w komunikacie NASK.

Fałszywa strona stworzono została w celu wykradnięcia danych logowania do bankowości internetowej. Może to prowadzić do kradzieży pieniędzy z konta. Dlatego – jak zwykle – należy być ostrożnym w przypadku otrzymania dziwnego SMS-a i nie reagować pochopnie.

Źródło: PAP

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

ZUS chce mieć prawo kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek. Rzecznik MŚP interweniuje

Po raz kolejny ZUS postanowił przyznać sobie prawo do kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek...

Energia geotermalna Google’a

Google dzięki geotermalnej elektrowni dostarcza bezemisyjną energię elektryczną do sieci w Nevadzie. Firma jest...

KoalaTel gotowa do wdrożenia

KoalaTel to kolejny projekt Grupy MiŚOT mający podnosić konkurencyjność małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych....

Mierzymy się z promieniowaniem (i nie tylko)!

Telekomunikacja skrywa wiele kontrowersyjnych tematów. Skrajne emocje budzi m.in. budowa stacji bazowych, które według...