TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowa rzeczywistość – panel na Zjeździe MiŚOT

Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce zmienia się na naszych oczach. Wielu przedsiębiorców zadaje w związku z tym pytanie: jak branża telekomunikacyjna, a w szczególności mali i średni operatorzy, mają się w niej odnaleźć? Na Zjeździe MiŚOT w Zakopanem spróbują na nie odpowiedzieć przedstawiciele organizacji branżowych oraz eksperci.

Panel pod tytułem “Nadeszła nowa rzeczywistość. I jak ma znaleźć się w niej branża telekomunikacyjna oraz mali i średni operatorzy?” otworzy nadchodzący wielkimi krokami Zjazd MiŚOT w Zakopanem. Uczestnikami rozmowy będą m.in. Krzysztof Czuszek ze Stowarzyszenia e-Południe, Kinga Pawłowska-Nojszewska, dyrektorka ds. prawnych Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, Jerzy Nowicki, wiceprezes w:Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom oraz Artur Zakrzewski ze Związku Telewizji Kablowych Izba Gospodarcza. Panel poprowadzi: Marek Nowak, redaktor naczelny ISPortal.

Z doświadczenia wiemy już, że organizacje branżowe są aktywnymi uczestnikami procesów gospodarczych i prawnych. Jednocześnie w ostatnich latach mieliśmy sygnały, że okres konsultacji społecznych rozwiązań ustawowych bywał nieadekwatnie krótki, a w niektórych przypadkach pomijano wręcz ocenę skutków prawnych regulacji lub praktycznie ignorowano stanowisko organizacji branżowych. Naturalnym oczekiwaniem dziś więc większe zaangażowanie KIKE, ZTKiG, czy Mediakomu w stanowienie prawa. Poprzeczka nie jest przy tym ustawiona wysoko. Gdzie jednak płoną pożary? Na co powinni szykować się mali i średni operatorzy? Co dalej z cyfryzacją? Jakie mechanizmy obrony małych przed dużymi można wprowadzić do systemu? – to pierwsze nasuwające się pytania, które jak już wiemy, padną podczas panelu.

Rejestracja na Zjazd MiŚOT tutaj.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...