Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowa rzeczywistość – panel na Zjeździe MiŚOT

Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce zmienia się na naszych oczach. Wielu przedsiębiorców zadaje w związku z tym pytanie: jak branża telekomunikacyjna, a w szczególności mali i średni operatorzy, mają się w niej odnaleźć? Na Zjeździe MiŚOT w Zakopanem spróbują na nie odpowiedzieć przedstawiciele organizacji branżowych oraz eksperci.

Panel pod tytułem “Nadeszła nowa rzeczywistość. I jak ma znaleźć się w niej branża telekomunikacyjna oraz mali i średni operatorzy?” otworzy nadchodzący wielkimi krokami Zjazd MiŚOT w Zakopanem. Uczestnikami rozmowy będą m.in. Krzysztof Czuszek ze Stowarzyszenia e-Południe, Kinga Pawłowska-Nojszewska, dyrektorka ds. prawnych Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, Jerzy Nowicki, wiceprezes w:Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom oraz Artur Zakrzewski ze Związku Telewizji Kablowych Izba Gospodarcza. Panel poprowadzi: Marek Nowak, redaktor naczelny ISPortal.

Z doświadczenia wiemy już, że organizacje branżowe są aktywnymi uczestnikami procesów gospodarczych i prawnych. Jednocześnie w ostatnich latach mieliśmy sygnały, że okres konsultacji społecznych rozwiązań ustawowych bywał nieadekwatnie krótki, a w niektórych przypadkach pomijano wręcz ocenę skutków prawnych regulacji lub praktycznie ignorowano stanowisko organizacji branżowych. Naturalnym oczekiwaniem dziś więc większe zaangażowanie KIKE, ZTKiG, czy Mediakomu w stanowienie prawa. Poprzeczka nie jest przy tym ustawiona wysoko. Gdzie jednak płoną pożary? Na co powinni szykować się mali i średni operatorzy? Co dalej z cyfryzacją? Jakie mechanizmy obrony małych przed dużymi można wprowadzić do systemu? – to pierwsze nasuwające się pytania, które jak już wiemy, padną podczas panelu.

Rejestracja na Zjazd MiŚOT tutaj.

Najnowsze

mObywatel zostanie zmieniony decyzją UE

Unia Europejska zadecydowała, że mObywatel zostanie zmieniony. Wiąże się to z możliwością wylegitymowania się...

PARP ma 4,2 mld euro z Funduszy Europejskich do rozdania

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest zaangażowana w realizację naborów z programów Fundusze Europejskie dla...

Gospodarka w 2023 r. – podsumowanie 

Zbliża się koniec roku, co stanowi okazję do gospodarczego podsumowania tego okresu. Bez wątpienia...

Po połączeniu UPC Polska i Play skargi klientów nie milkną

W sierpniu Play i UPC połączyły się. Od września klienci skarżą się na usługi,...