Najpierw kładł kable, potem kradł kable

143
złodziej

W Nowym Targu policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i uszkodzenia kabli miedzianych i światłowodowych. Na mężczyźnie ciążą zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia o wartości ponad 40 tys. zł. Grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 40-latka, który kradł kable teletechniczne i światłowodowe w Nowym Targu na przełomie kwietnia i maja. Ten proceder powodował zakłócenia działania sieci. Straty szacowane są na 40 tysięcy złotych.

Interesujący jest fakt, że mężczyzna wiedział, w jaki sposób najlepiej kraść kable, bo wcześniej pracował w firmie świadczącej usługi przy montowaniu tego typu łączy. Czyli najpierw kable kładł, a potem je kradł.

40-latek w nocy dostawał się do studzienek, skąd wycinał kable, inne przy okazji uszkadzając. W ten sposób samych miedzianych kabli ukradł na kwotę 14 tysięcy złotych.

Na całą kwotę strat składają się kable ukradzione oraz uszkodzone, które również trzeba było wymienić.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Usłyszał zarzuty kradzieży z art. 278 kk oraz uszkodzenia mienia z art. 288 kk. Kara, która grozi mu za popełnione czyny, to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, nowytarg24.tv