TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Na co idą pieniądze z Fundacji Lokalni i dlaczego warto ją wesprzeć 

Fundacja Lokalni działa na rzecz małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych od 2019 roku. Wspiera potrzebujących, których dotknęły przykre zdarzenia losowe i choroby, promuje społeczną odpowiedzialność biznesu, działa na rzecz ograniczania negatywnego wpływu działalności przedsiębiorstw na środowisko. Od tego roku można ją wesprzeć przekazując 1,5 proc. podatku dochodowego.

Fundatorem organizacji jest Stowarzyszenie e-Południe i dotychczasowe jej działania były finansowane głównie z jego środków. W zeszłym roku fundacja zyskała status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że wszyscy, a w szczególności operatorzy i ich pracownicy, mogą przeznaczyć część swoich podatków na inicjatywy lokalne i projekty przez nią prowadzone. Podajemy numer Krajowego Rejestru Sądowego, który należy wpisać w odpowiednim polu formularza rozliczającego podatek dochodowy: KRS 0000814704.

Komu w zeszłym roku pomogła fundacja Lokalni? 

Działania Fundacji Lokalni są transparentne, a w zeszłym roku obejmowały między innymi pozycje takie jak: koszty operacji ratującej życie czy rehabilitacja po ciężkiej chorobie. 

Fundacja wielokrotnie wspierała też działania związane ze sportową aktywnością dzieci i młodzieży: naprawę zdewastowanego piłkochwytu na boisku szkolnym (o pomoc w tym zakresie wnioskowała spółka MediaNet24), zakup koszulek dla zawodników startujących w zawodach, dofinansowanie VIII Biegu Mikołajów (Microchip) czy zakup zamku Giganta, który spłonął w trakcie pożaru garażu. Dofinansowano także projekt Wyskakuj z Laptopa (Systemia) oraz zakup sprzętu AGD dla domu dziecka w gminie Wieruszów (Comnet Multimedia).

Warto w tym miejscu przypomnieć także, że jedną z wieloletnich inicjatyw Fundacji Lokalni jest konkurs TeleOdpowiedzialny Roku.

– Jesteśmy też otwarci na rekomendacje środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych – podkreśla Aleksandra Czerech, prezeska Fundacji Lokalni.

Okazją do rozmowy o inicjatywach wartych wsparcia będzie też z pewnością zbliżający się Zjazd MiŚOT w Janowie Podlaskim, gdzie poznamy także TeleOdpowiedzialnego 2023 roku.

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze