TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji Lokalni statusu organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że rozliczając podatek za 2023 rok będziemy mogli przeznaczyć 1,5 proc. na realizację celów statutowych organizacji. Zarząd liczy, że operatorzy, którzy wykażą się hojnością, będą również rekomendować inicjatywy lokalne warte wsparcia.

– Od 2019 roku działamy na rzecz małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych i inicjatyw lokalnych – mówi Daniel Piecuch, prezes Fundacji Lokalni. – Staramy się być blisko ludzi, wspieramy potrzebujących, których dotknęły sytuacje losowe lub choroba. Ponadto promujemy w środowisku społeczną odpowiedzialność biznesu. Dzielimy się wiedzą, wspieramy innowacyjność, dobre relacje z pracownikami i klientami i wzmacnianie relacji z lokalną społecznością. Wspieramy ograniczanie negatywnego wpływu działalności przedsiębiorstw na środowisko.

Fundatorem organizacji jest Stowarzyszenie e-Południe. Dotychczasowe działania fundacji były finansowane głównie ze środków Stowarzyszenia.

– Może się to zmienić, jeśli operatorzy i ich pracownicy uznają, że warto przeznaczyć część swoich podatków na inicjatywy lokalne i projekty przez nas prowadzone. Jesteśmy otwarci na rekomendacje środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych – zachęca Aleksandra Czerech, wiceprezes Fundacji Lokalni.

Jedną z wieloletnich inicjatyw Fundacji Lokalni jest konkurs TeleOdpowiedzialny Roku.

– Co roku zachęcamy operatorów do pokazania aktywności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Już ponad sto firm wzięło udział w konkursie. Również cieszy nas tegoroczna aktywność MiŚOT-ów w obszarach charytatywności, ochrony środowiska, wsparcia pracowników, a przede wszystkim pomocy dla lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że do 29 lutego wpłynie jeszcze więcej aplikacji niż w latach poprzednich – mówi Paweł Gniadek, wiceprezes Fundacji Lokalni.

14 listopada na ogólnopolskim Zjeździe MiŚOT w Zakopanem została ogłoszona inauguracja kolejnej edycji konkursu – TeleOdpowiedzialny Roku 2023. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca lutego. Potem do pracy przystąpi kapituła. Laureatów poznamy na Zjeździe MiŚOT w Janowie Podlaskim. 

Aplikacja konkursowa dostępna jest na stronie: https://misot.pl/teleodpowiedzialni/teleodpowiedzialny-roku-2023/

Należy ją wysłać na adres: teleodpowiedzialni@misot.pl

Strona fundacji z numerem konta: https://lokalni.org.pl/

Józef Kotlarz
Józef Kotlarz
Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Zajmował się propagowaniem tematyki gospodarczej najpierw w mediach lokalnych, a następnie ogólnopolskich i branżowych. Redaktor specjalizujący się w tematyce związanej z rynkiem kapitałowym, energetyką i telekomunikacją.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Lokalni.pl – piłka po stronie operatorów

Lokalni.pl to wyszukiwarka, która ułatwi znalezienie MiŚOT-a w gąszczu internetowych reklam i ogłoszeń. Jedyna,...