TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

MSWiA o konsekwencjach handlu rejestrowanymi kartami pre-paid

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, informuje, że: “Osoby sprzedające w internecie zarejestrowane karty SIM narażają się na odpowiedzialność prawną, gdyby karty zostały użyte do popełnienia przestępstwa”.
Obowiązek rejestracji przedpłaconych kart telefonii komórkowej wszedł w życie 25 lipca i jest wynikiem wprowadzenie ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Reakcją na ten obowiązek jest powstanie w internecie “czarnego rynku” zarejestrowanych kart SIM. Taką kartę można kupić najprawdopodobniej już za 20 złotych. Handel zarejestrowanymi kartami nie jest zabroniony z prawnego punktu widzenia. Ustawa antyterrorystyczna nie mówi również nic o tym, ile kart SIM może zarejestrować na siebie jedna osoba. Wynikiem tego jest fakt, że w sieci najczęściej oferowane są karty, których oficjalnym właścicielem jest osoba, która ją sprzedaje. Mariusz Błaszczak poinformował, że prawo może zostać zmienione, jeśli zajdzie taka konieczność.
Źródło: www.telko.in

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...