mObywatel ma nową funkcję, która usprawni autoryzację

gov.pl

mObywatel jest coraz popularniejszy wśród użytkowników. Wiele osób ceni sobie sprawność korzystania z aplikacji i dostępność wielu jej funkcji. Teraz pojawia się nowość związana z autoryzacją.

Dotychczas potwierdzenie logowania do Profilu Zaufanego odbywało się przy użyciu kodów przesyłanych w wiadomościach SMS. Teraz pojawia się nowe rozwiązania nawiązujące do tego, które wykorzystywane jest przy przelewach bankowych.

Tą zmianą jest wprowadzenie autoryzacji poprzez PUSH w aplikacji mObywatel. Można dzięki niemu potwierdzać logowanie, podpisy zaufane czy zmiany w profilu zaufanym. Nie trzeba już robić tego przez SMS-y czy e-bankowość.

PUSH w aplikacji mObywatel – jak aktywować?

Przede wszystkim trzeba zalogować się profilu zaufanego na stronie pz.gov.pl. Tam rozwinąć menu znajdujące się po naszym imieniem i nazwiskiem. Wybrać zakładkę „Profil zaufany” , a następnie „Szczegóły profilu”.

W tym miejscu pojawi się opcja „Zmień metodę autoryzacji”, w której można wybrać powiadomienia PUSH. Taki wybór wymaga akceptacji poprzez potwierdzenie zmiany w powiadomieniu, które pojawi się w aplikacji mObywatel.

Od tego momentu logowanie do profilu zaufanego będzie wymagało po wpisaniu loginu i hasła potwierdzenia właśnie poprzez PUSH w aplikacji mObywatel. Dotyczy to również wszelkich zmian w profilu czy przy podpisywaniu dokumentów takich jak wniosek o świadczenie 500+, deklaracje do US oraz korzystania z innych e-usług administracji publicznej.

Jak założyć Profil Zaufany w mObywatel?

Czytaj tutaj:

Źródło: gov.pl