TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Hawe zacieśnia współpracę z Infinerą 

Hawe Telekom wzmacnia współpracę z Infinerą – amerykańską firmą technologiczną działającą w obszarze łączności. Spółka ta produkuje podzespoły, systemy infrastruktury sieciowej oraz oprogramowanie do automatyzacji. Hawe Telekom i Infinera planują wspólne projekty międzynarodowe na nowych trasach. 

Infinera jest notowana na giełdzie Nasdaq. Świadczy usługi dla ponad 1000 klientów na całym świecie. Rozwiązania dostarczane przez firmę Infinera umożliwiają dostawcom usług mobilnych, operatorom chmury i instalacji podmorskich, rządom oraz przedsiębiorstwom skalowanie przepustowości sieci, dzięki czemu mogą one poprawić innowacyjność usług i usprawnić automatyzację operacji sieciowych.

Projekt Hawe i Infiniery „Super Highspeed Delivery” ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku. Nowy system transmisyjny pozwala na zestawienia długodystansowych połączeń nx100G między Frankfurtem nad Menem, Warszawą i Wilnem. Unikalną cechą systemu jest możliwość przekazania klientowi gotowego, działającego połączenia o przepustowości nx100G w 48h od złożenia zamówienia. Łączna dostępna przepustowość to 2,4Tb/s. 

– Robimy wszystko, aby zagwarantować naszym klientom stabilną pracę sieci. Chcemy zapewnić im sprawny dostęp do usługi przy zachowaniu odpowiedniej szybkości i stabilności łącza. Jesteśmy przekonani, że efektywna i bezpieczna sieć zmieni rynek transmisji danych w Europie oraz pozwoli nam zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających biznesów w Polsce oraz z sąsiednich państw. Dlatego też zdecydowaliśmy się na rozwijanie współpracy z Infinerą i wprowadzenie do naszego portfolio nowego produktu. Rozmawiamy z pierwszymi klientami w Polsce zainteresowanymi nową usługą – mówi Paweł Paluchowski, Prezes Zarządu Hawe Telekom S.A.

– Umożliwiamy naszym partnerom rozbudowę infrastruktury sieciowej. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Hawe Telekom możemy udostępnić nowe usługi, które przyniosą korzyści polskim klientom. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy, aby wprowadzić te nowe rodzaje usług w całym regionie – stwierdza Robert Bondarenko, dyrektor sprzedaży firmy Infinera w Europie Środkowej.

Hawe Telekom realizuje nowe inwestycje budując drogi połączeń międzyoperatorskich na granicy z Polską, zapewniając dotarcie ze swoimi usługami również do pozostałych państw sąsiadujących m.in. do Czech, Litwy i Ukrainy. Zasoby znajdujące się w portfolio Hawe Telekom to dwa ringi telekomunikacyjne stanowiące szkielet dla świadczenia usług dla innych operatorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. 

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...