TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczyna walkę z fake newsami na temat sieci 5G

Ruszyła kampania edukacyjna Ministerstwa Cyfryzacji dotycząca internetu mobilnego w standardzie 5G. To opowiedź na fake newsy na temat sieci najnowszej generacji.

W ramach kampanii możemy zobaczyć dwa spoty. Jeden pokazuje, jak w codziennych sytuacjach przydaje się szybki internet mobilny. – Zdalna praca, edukacja, konsultacja medyczna – w ostatnim czasie doceniliśmy ich wartość. Nadal jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest to, by być w zasięgu – wylicza Ministerstwo Cyfryzacji w opisie akcji.

Drugi spot przedstawia rzeczywistość bez internetu mobilnego. – Nie zamówicie taksówki „na mieście”, nie sprawdzicie szybko rozkładu jazdy komunikacji, nie kupicie biletu przez komórkę. Tracicie łączność z najbliższymi. Nie da się jednak dodzwonić po pomoc. Nie ma zasięgu. Nie macie gotówki? Nie wypłacicie jej z bankomatu. Niestety, płatności kartą także nie działają”.    

Filmy możesz zobaczyć:

Dobry zasięg i Sprawne sieci mobilne to nauka, praca i bezpieczeństwo

– Szczególnie w trakcie pandemii koronawirusa pojawiło się wiele teorii spiskowych. To podobno sieć 5G  i inne sieci starszej generacji są odpowiedzialne za tę epidemię. Na teoriach niestety się nie skończyło. Na całym świecie, także w Polsce, pojawiły się nawoływania do niszczenia stacji bazowych – podkreśliło Ministerstwo Cyfryzacji.

Źródło: gov.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...