TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Miliard subskrypcji w Apple

Firma Apple odnotowała ponad miliard płatnych subskrypcji na swoje usługi. W ich skład wchodzą chociażby Apple Music i Apple TV+. Także oryginalne seriale na platformie streamingowej odnotowują coraz większe zainteresowanie.

 – Z radością informujemy, że w drugim kwartale br. osiągnęliśmy rekordowe przychody z naszych usług, napędzane ponad miliardem płatnych subskrypcji, a dzięki stałej i stabilnej sprzedaży iPhone’a obserwowaliśmy także jej wzrost na rynkach wschodzących – powiedział Tim Cook, CEO Apple’a.

Te przychody drugiego kwartału 2023 roku, o których wspomina Cook, to 81,8 mld dolarów. Oznacza to jednak spadek o 1 proc. przychodów w zestawieniu rok do roku. – Inwestujemy w rozwój edukacji i poprawę stanu środowiska naturalnego, czyli cały czas wspieramy to co dla nas ważne, jednocześnie promując innowacje, które wzbogacają życie naszych klientów i pozostawiają świat lepszym, niż go zastaliśmy – zapewnił Tim Cook.

Usługi Apple w subskrypcji

Usługi Apple to:
– Apple TV+,
– Apple Music,
– Apple Arcade,
– Apple News,
– iCloud+.

Firma nie podaje, ilu abonentów korzysta z każdej z usług, a jedynie wykazuje ogólną liczbę subskrypcji. Działalność usługowa Apple rośnie w szybkim tempie. W drugim kwartale 2023 r. osiągnęła 21,2 miliardy dolarów. To wzrost w porównaniu z adekwatnym okresem roku poprzedniego, gdy było to 19,6 miliardów dolarów.

Chociaż Apple nie tworzy podziału na różne usługi i nie rozlicza ich oddzielnie, to Tim Cook w rozmowie z inwestorami stwierdził, że Apple TV+ ustanowiła kwartalny rekord przychodów. Tę opinię potwierdza firma Kantar. W swoich badaniach wykazała, że najpopularniejszym tytułem w serwisach streamingowych drugiego kwartału był serial Ted Lasso” wyprodukowany przez Apple TV+. Wyprzedził on produkcje Netflixa.

Produkty Apple w sprzedaży

Cook twierdzi, że sprzedaż iPhone’a jest stabilna. Jednak większość produktów firmy Apple w drugim kwartale wypadła słabiej niż rok temu. Przychody wyniosły 39,67 miliardów dolarów, co oznacza spadek o 2 proc. w stosunku do drugiego kwartału 2022 r.

Jest to trzeci kwartał spadków firmy. Wynika to z coraz mniejszego zainteresowania klientów produktami takimi jak iPhone i Mac.

Źródło: wirtualnemedia.pl


Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze