Miejsca szczepień przeciw Covid-19 widoczne w mapach Googla

Google stara się pomagać swoim użytkownikom w czasie pandemii. Obecnie mapy Google informują np. o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w okolicy. Do tego funkcje informujące o natężeniu ruchu  pozwalają chociażby uniknąć kolejek w sklepach. Teraz do udogodnień dojdzie nowa opcja map.

Na całym świecie przeprowadzane są szczepienia na Coivid-19, a ludzie szukają miejsc, w których te szczepienia się odbywają. Google wprowadza aktualizację dla swoich Map, która pomoże w tych poszukiwaniach.

Oficjalne komunikaty firmy podają , że niebawem w wyszukiwarce będzie można wpisać “szczepionka przeciwko COVID-19”, a w wynikach pojawią nam się odpowiednie lokalizacje, informacje o terminach czy informacje o tym, czy witryna ma przekierowania.

Na razie funkcja ma działać jedynie w wybranych regionach USA, gdyż Googla współpracuje z VaccineFinder.org Boston Children’s Hospital, amerykańskimi agencjami rządowymi i aptekami detalicznymi. Jednak to dopiero początek prac nad funkcją. Chociaż nie ma oficjalnych komunikatów o tym czy i kiedy Google podejmie działania poza USA, to jest szansa, że wszystkie Mapy Google zostaną dostaną odpowiednią aktualizację. Firma chce też uruchomić kampanię „Poznaj fakty” dostępną w różnych usługach Google. Ma ona weryfikować teorie spiskowe i obalać mity związane z koronawirusem. Pojawi się przede wszystkim na YouTubie i w wyszukiwarce Google.

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl/