TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Miejsca szczepień przeciw Covid-19 widoczne w mapach Googla

Google stara się pomagać swoim użytkownikom w czasie pandemii. Obecnie mapy Google informują np. o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w okolicy. Do tego funkcje informujące o natężeniu ruchu  pozwalają chociażby uniknąć kolejek w sklepach. Teraz do udogodnień dojdzie nowa opcja map.

Na całym świecie przeprowadzane są szczepienia na Coivid-19, a ludzie szukają miejsc, w których te szczepienia się odbywają. Google wprowadza aktualizację dla swoich Map, która pomoże w tych poszukiwaniach.

Oficjalne komunikaty firmy podają , że niebawem w wyszukiwarce będzie można wpisać “szczepionka przeciwko COVID-19”, a w wynikach pojawią nam się odpowiednie lokalizacje, informacje o terminach czy informacje o tym, czy witryna ma przekierowania.

Na razie funkcja ma działać jedynie w wybranych regionach USA, gdyż Googla współpracuje z VaccineFinder.org Boston Children’s Hospital, amerykańskimi agencjami rządowymi i aptekami detalicznymi. Jednak to dopiero początek prac nad funkcją. Chociaż nie ma oficjalnych komunikatów o tym czy i kiedy Google podejmie działania poza USA, to jest szansa, że wszystkie Mapy Google zostaną dostaną odpowiednią aktualizację. Firma chce też uruchomić kampanię „Poznaj fakty” dostępną w różnych usługach Google. Ma ona weryfikować teorie spiskowe i obalać mity związane z koronawirusem. Pojawi się przede wszystkim na YouTubie i w wyszukiwarce Google.

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl/

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...