Microsoft ma plany przejęcia. Na liście CD Projekt RED i SEGA

Marrhew Manuel unsplash

Wyciekły dokumenty, które są dowodem na to, że Microsoft panuje zwiększyć liczbę zespołów zajmujących się grami i nie tylko. Pośród tych, którymi firma jest zainteresowana, znajdują się CD Projekt RED, SEGA czy Techland.

Dawno już pojawiły się przecieki, z których wynikało, że Microsoft planuje przejąć Segę. Nie pojawiło się jednak oficjalne potwierdzenie tych planów. Światło na sprawę rzuciła sprawa sądowa dotycząca przejęcia Activision-Blizzard.

W trakcie postępowania obecni na sali byli przedstawiciele Federalnej Komisji Handlu. Pojawiła się wtedy wewnętrzna korespondencja oraz dokumenty producenta Xboksów.

Wierzymy, że SEGA zbudowała dobrze wyważone portfolio gier w różnych segmentach o globalnej atrakcyjności geograficznej i pomoże nam przyspieszyć rozwój Xbox Game Pass zarówno na konsoli, jak i poza nią – napisał Phil Spencer, dyrektor biznesowy i dyrektor generalny Microsoft Gaming w e-mailu z listopada 2020 r.

Microsoft chce przejąć Segę

Ważnym celem dla Microsoftu jest przejęcie twórców serii Sonic oraz właściciela marki Persona. Istnieje też ścisła współpraca z Segą. Jej kolejne gry wzmacniają bibliotekę Xbox Game Pass. Sama Sega w dokumentach z 2021 r. wskazana jest kluczowy cel do przejęcia. Lista zawiera ponadto ponad 100 deweloperów i wydawców. Zostali oni dostrzeżeni przez Phila Spencera i jego zespół i mogliby stanowić poszerzenie grupy Xbox Game Studios. Na liście znaleźli się także twórcy z Polski. Zawiera ona takie firmy jak:
–  CD Projekt RED,
– Techlandu,
– People Can Fly,
– 11 bit studios,
– IO Interactive (Hitman),
 – Gearbox Software (Borderlands),
 – From Software i Housemarque ( ekipa, która od powstania listy dołączyła do Sony).

Prezentowana lista ma już dwa lata. Powstała przed staraniami o pozyskanie Activision Blizzard. Później nastąpiła redukcja interesujących Microsoft propozycji do 17 pozycji. Pośród nich są ekipy Remedy Entertainment, Crytek, IO Interactive czy People Can Fly.

W nieoficjalnych przekazach pojawia się informacja, że po finalizacji umowy z twórcami Call of Duty gigant będzie dążyć do przejęcia kolejnych firm by rozbudować Xbox Game Studios. Pozycje z listy wciąż będą brane pod uwagę.

Źródło: ppe.pl