TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

MdS pomoże wdrożyć NIS 2 – dane kontaktowe

Temat cyberbezpieczeństwa i wdrożenia dyrektywy NIS 2 spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników Zjazdu MiŚOT w Janowie Podlaskim. Mimo, że pisaliśmy już o tym wielokrotnie na naszym portalu, przedstawiciele operatorów i prelegentów poprosili o wskazanie raz jeszcze adresów kontaktowych projektu MiŚOT dla Security, który pomaga operatorom spełnić znane już wymagania.

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami wicepremiera i ministra cyfryzacji, Krzysztofa Gawkowskiego, nowy projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa zostanie upubliczniony jeszcze w kwietniu. Będziemy mogli wówczas zobaczyć także całość zmian związanych z implementacją dyrektywy NIS2. Ustawa dotyczyć będzie też całego systemu odpowiedzialności za infrastrukturę krytyczną. 

Choć specjaliści związani ze spółką Projekt MdS już od miesięcy sygnalizują, że czas działać i wdrażać założenia unijnej dyrektywy, na Zjeździe MiŚOT w Janowie Podlaskim nie brakowało operatorów, którzy liczą na to, że zostaną wyłączeni spod jej zakresu.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że pod dyrektywę NIS 2 podlegać będą wszyscy mali i średni operatorzy telekomunikacyjni – stwierdziła uczestnicząca w panelu dyskusyjnym Kinga Pawłoska-Nojszewska z Krajowej Izby Kominukacji Ethernetowej.

Marcin Zemła z firmy Projekt MdS, która wdraża już wymagania dyrektyw NIS 2 u operatorów z Grupy MiŚOT podkreślił też, że pełnego wdrożenia przepisów nie da się dokonać w kilka dni ani tygodni.

– Chcemy abyście nadal mogli skupiać się na działalności telekomunikacyjnej w tych naprawdę trudnych warunkach, z którymi NATO oraz UE radzą sobie dziś jak potrafią – mówi Marcin Zemła. – Chodzi zaś w tym wszystkim o to, aby trudniej było zdestabilizować Europę – podkreśla.

Z Projektem MiSOT dla Security można skontaktować się pisząc na e-mail: biuro@projektmds.pl

lub wypełniając formularz kontaktowy na stronie: Kontakt – Projekt MdS.

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...