TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Materiały wideo ze Zjazdu MiŚOT: TAPIR, KPO i FERC

Kontynuujemy publikację najciekawszych materiałów filmowych ze Zjazdu MiŚOT, który odbył się w listopadzie 2023 r. Dziś rozwinięcie skrótu TAPIR oraz zapis panelu dyskusyjnego i warsztatów dotyczących programów KPO i FERC. Cały materiał dostępny tylko dla użytkowników posiadających EPID.

Powstał (od podstaw) system do odbierania danych z czujników LoRaWAN w ramach projektu MdI (Mali i średni operatorzy telekomunikacyjni dla internetu rzeczy). Podczas prezentacji można zobaczycie, jak w praktyce je wykorzystać. TAPIR zaś to nic innego jak Telekomunikacyjna Aplikacja Polskiego Internetu Rzeczy, czyli jak mówią twórcy: komponent software’owy, który ściśle współpracuje z serwerem aplikacyjnym.

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników

Marek Nowak
Marek Nowak
Redaktor naczelny ISPortal, wcześniej związany między innymi z miesięcznikiem Mobile Internet. Artykuły dotyczące nowych technologii publikował także w portalu Trojmiasto.pl. Po godzinach tworzy opowiadania science-fiction, które ukazały się w kilku już pismach literackich (Nowa Fantastyka, Epea, QFant).

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...