TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Maszt telekomunikacyjny z widokiem na Giewont nie powstanie

Mieszkańcy Krzeptówek w Zakopanem protestowali przeciwko powstaniu tam masztu telekomunikacyjnego. Pomimo ich protestów operator podejmował kolejne działania w kierunku powstania konstrukcji. Mieszkańcy pilnowali budowy i kierowali swój sprzeciw do wszelkich władza. W końcu dopięli swego.

– Po trzech tygodniach walki w końcu udało się, że maszt, który miał stanąć w sąsiedztwie naszych domów, wyjechał z Zakopanego. Cieszymy się, że to się stało. Mamy nadzieję, że firma komórkowa nie będzie już podejmowała prób postawienia go w tym miejscu – mówi Karolina Gąsienica-Sieczka, mieszkanka Krzeptówek protestująca przeciwko budowie masztu telekomunikacyjnego.

Plany budowy w tym miejscu masztu miała firma T-Mobile. W tym celu wydzierżawiła działkę od prywatnego właściciela. Jednak okoliczni mieszkańcy od chwili, w której dowiedzieli się o planach, protestowali przeciwko budowie.

Po złożeniu przez T-Mobile zawiadomienia o planach budowy, 22 czerwca 2023 r. starostwo wydało decyzję odmowną. Mimo tego mieszkańcy Krzeptówek do 13 czerwca obawiali się, że operator jednak doprowadzi budowę do końca. Wskazywały na to podejmowane na terenie dzierżawionej działki prace.

Dopiero 13 czerwca przyjechała firma zewnętrzna i zabrała elementy konstrukcji. Odwiozła je do magazynu w Poznaniu.

Co o sprawie mówi T-Mobile?

Firma T-Mobile potwierdza porzucenia planów budowy nowego masztu telekomunikacyjnego na Krzeptówkach  w Zakopanem.

Potwierdzamy, iż usunęliśmy elementy infrastruktury z miejsca jej składowania. Chcemy przy tym podkreślić, że zapewnienie mieszkańcom Zakopanego i setkom tysięcy turystów najwyższej jakości usług oraz możliwości wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia, jest dla nas kluczowe i nie przestajemy szukać sposobów na rozbudowę naszej sieci w tym regionie. Podkreślamy także, że wszystkie inwestycje prowadzimy zgodnie z prawem. W najbliższym czasie skupimy się na analizie różnych scenariuszy i rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych stron – informuje Biuro Prasowe T-Mobile Polska.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze