TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Maszt telefonii komórkowej w Tatrach obiektem wielu uwag mieszkańców

W Brzegach stanął maszt telefonii komórkowej. Należy on do sieci Play.  I budzi skrajne emocje. Niektórzy mieszkańcy są zachwyceni lepszymi zasięgami i internetem. Inni mówią o wpływie na zdrowie ich oraz zwierząt, a także zeszpeceniu widoku na Tatry.

To nie pierwszy raz, gdy postawienie masztu wywołuje gorące dyskusje. Pojawiają się jednak coraz ciekawsze argumenty przeciwników.

– Niektórzy nawet twierdzą, że krowy nie będą się doić i kury przestaną nieść jajka – opowiada jeden z mieszkańców.  – Prawda jest taka, że mamy kiepski zasięg i internet. Jak przyjeżdżają turyści to wszystko jeszcze wolniej działa. I dobrze, że powstał maszt, że to się zmieni – stwierdza.

Także w pobliskiej Bukowinie Tatrzańskiej, z której jest widoczny, mieszkańcy mają wiele uwag co do jego powstania. Jednak te dotyczą nie ewentualnego wpływu masztu na zdrowie, ale zeszpecenia widoku na Tatry i Wierch Przeddomiański.

– To dziwne, że gmina nie zgodziła się na zabudowę widokowego Wierchu Przeddomiańskiego. A pozwolili na postawienie ogromnego masztu w tak pięknym miejscu – mówi mieszkaniec Bukowiny.

– Czy to jest masz 5G? Obawiam się tego i chcę nawet wybrać się do urzędu gminy, po tym, jak zobaczyłam, co postawili – dodaje kolejna mieszkanka.

Źródło: 24tp.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...