Malborskie Światłowody budują sieć światłowodową w Starym Polu

438

W Starym Polu będzie wybudowana nowoczesna sieć światłowodowa. Odpowiedzialny za to będzie lokalny operator telekomunikacyjny – Malborskie Światłowody. Pozwoli to mieszkańcom uzyskać podłączenie do szybkiego interentu światłowodowego oraz telewizji cyfrowej HD/4K.

Wójt Gminy Stare Pole Marek Szczypior podpisał umowę z operatorem telekomunikacyjnym – Malborskie Światłowody Sp. z o. o. Zgodnie z nią do nowoczesnej sieci światłowodowej zostanie podłączony Urząd Gminy oraz niektóre jego jednostki podległe.

– W pierwszej kolejności powstanie instalacja światłowodowa umożliwiająca korzystanie z oferty cyfrowej operatora przez mieszkańców Starego Pola i Krzyżanowa  – zapowiedział Piotr Wąsowicz, członek zarządu Malborskich Światłowodów .

Światłowód umożliwi dostęp mieszkańcom do telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości i internetu większej prędkości. W Starym Polu będzie to przepustowość kilkuset Mb/s . Symetryczne łącze to także sprawny przepływ danych, gdzie prędkość wysyłania i odbierania ich będzie taka sama. A to dopiero początek inwestycji planowanej przez Malborskie Śwaitłowody.

– W pierwszym etapie inwestycji zostanie także wybudowany szkielet światłowodowy pod monitoring gminny. Zakończenie budowy sieci pozwoli na jej późniejszą rozbudowę w kolejnych latach na obszarze innych sołectw – powiedział zapowiedział Piotr Wąsowicz.

Stare Pole jest szóstą miejscowością, w której usługi światłowodowe oferują Malborskie Światłowody. Poprzednie to Malbork, Nowy Dwór Gdański, Nowy Staw, Miłoradz i Frombork.

 Źródło: tvmalbork.pl