KRRiT i UOKiK w sprawie podwyżek cen Polsatu dla operatorów

368

 

O sprawie podwyżek Polsatu dla operatorów telekomunikacyjnych już pisaliśmy. Teraz do postępowania włączył się UOKiK. Prezes UOKiK Marek Niechciał  spotkał się z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prezes KRRiT Witold Kołodziejski, powiedział: 

Sprawę właśnie wyjaśniamy – skierowaliśmy list do Polsatu, rozmawialiśmy z UOKiK. Mamy wątpliwości czy w tym przypadku nie ma zagrożenia stosowaniem praktyk dyskryminujących. W związku z tym, konkurencja jest coraz ostrzejsza. Obawiamy się, że zasady konkurencji pomiędzy podmiotami mogą nie zawsze być uczciwe, dlatego chcemy zagwarantować równość i neutralność, wyraźnie oddzielić funkcję nadawcy od dystrybutora. Tak, aby na rynku reemisji wszyscy mieli szansę konkurować

Na początku sierpnia br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie zasad i warunków współpracy nadawców z operatorami telewizyjnymi w zakresie udzielania praw do reemisji programów.

KRRiT ma wątpliwości czy w tym przypadku nie ma zagrożenia stosowaniem praktyk dyskryminujących. Nie chodzi tu o skalę podwyżki, lecz o gwarancje, że nowe zasady będą obowiązywały wszystkich w ten sam sposób.

[źródło: Wirtualne Media]