TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Krajowe cyberbezpieczeństwo a Kaspersky

Kolegium do Spraw Cyberbezpieczeństwa wydało opinię w sprawie oprogramowania firmy Kaspersky Lab. Podmioty krajowego systemu cyberbezpieczeństwa mają nie stosować tych produktów w swoich systemach.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT) przeprowadził badanie oprogramowania Kaspersky. Ujawniło one zagrożenie dla bezpieczeństwa informacji przy stosowaniu oprogramowania antywirusowego dostarczanego przez Kaspersky Lab.

Taka sytuacja jest niedopuszczalna w systemach krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Wydana została w związku z tym rekomendacja, by podmioty do niego należące nie stosowały oprogramowania Kaspersky (szczególnie Kaspersky Internet Security, Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky TOTAL Security oraz Kaspersky Safe Kids).

Rekomendacja wydana została na podstawie art. 33 ust. 4 ustawy dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...