TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Koniec iPhone’ów w Chinach

„Wall Street Journal” podaje informacje o zakazie korzystania z iPhone’ów w Chinach. Zakaz dotyczy urzędników w ich miejscu pracy ze szczególnym uwzględnieniem pracowników centralnych agencji rządowych. Nie mogą oni nie tylko korzystać z tych urządzeń w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, ale nawet przynosić ich do biur.

Według agencji Reuters wprowadzony w Chinach zakaz związany jest z konkurencją między tym państwem a USA. Ponadto od ponad dekady Pekin stara się uniezależniać od zagranicznych technologii. Dlatego też promuje rodzime rozwiązania technologiczne czy produkcję układów scalonych na miejscu.

Podejmowana działania przybrały na sile w 2020 r. Wtedy władze w Chinach ogłosiły nowy model rozwoju pozwalający zmniejszyć zależność od zagranicznych rynków i technologii. Państwo to nie chce korzystać z tego, co stworzono na Zachodzie, nawet jeśli oznacza to powielanie rozwiązań na własnym rynku.

Zakaz iPhone’ów to początek

Wprowadzony w Chinach zakaz korzystania z iPhone’ów przez urzędników centralnych agencji rządowych czy nawet przynoszenia urządzeń do pracy jest podobny do tego, jaki wprowadzony w USA. Tam podobne restrykcje dotyczą sprzętów Huawei czy platformy TikTok, które pochodzą z Chin.

Nie wiadomo jak potoczą się losy Apple po wprowadzeniu zakazu. Chiny są dla firmy jednym z jednym z największych rynków zbytu. Reuters podaje, że w Państwie Środka Apple zdobywa jedną piątą przychodów.

Możliwe również, że chińskie restrykcje będą dotyczyły nie tylko produktu Apple, ale również innych zagranicznych firm.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...