TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Koniec ery stacjonarnego internetu bez limitu


Operatorzy od pewnego czasu zapowiadają wprowadzenie ograniczeń do nielimitowanego internetu stacjonarnego. Od słów przechodzą do czynów. Na wprowadzenie limitów zdecydował się Deutsche Telekom.
Już kilka miesięcy temu telekomunikacyjni operatorzy przebąkiwali w mediach, że zbliża się koniec internetu bez limitów. Powodem takiego stanu jest szybko rosnąca liczba pobieranych danych przez użytkowników internetu, a wprowadzenie limitów ma pomóc w utrzymaniu optymalizacji sieci.
Jako pierwszy z dużych graczy telekomunikacyjnego rynku na taki krok decyduje się Deutsche Telekom, który zapowiada wprowadzenie limitów danych w usłudze szerokopasmowego internetu stacjonarnego na łączach DSL. Z informacji serwisu FierceTelecom wynika, że łącze o prędkości 16 Mb/s będzie posiadało limit 75 GB danych, 50 Mb/s – 200 GB, 100 Mb/s – 300 GB oraz 200 Mb/s – 400 GB. Limity dotyczą nowych umów.
Po przekroczeniu limitów prędkość internetu spadnie do 384 kb/s. Deutsche Telekom przekonuje, że limity nie powinny być kłopotliwe dla użytkowników, bo z danych operatora wynika, że miesięcznie klienci wykorzystują średnio od 15 do 20 GB.

Żródło: http://media2.pl

Jeśli zapowiedzi dużych operatorów się sprawdzą, to Internet bez limitu danych będzie dostępny tylko u lokalnych operatorów!

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...