Konferencja KIKE 2022 już niebawem

180

19 września rozpocznie się w Łodzi Konferencja KIKE 2022. Przez trzy dni uczestnicy będą mieli okazję poznać tematy ważne dla małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Nie zabraknie też Grupy MiŚOT.

Prelekcje, dyskusje i wystąpienia będą odbywały się jednocześnie w czterech salach: Sali Głównej, Sali Biznes, Sali Telewizyjnej i Sali MiŚOT. W każdej z nich pojawia się wystąpienia tematycznie związane z nazwą sali, oczywiście poza Salą Główną, na której prezentowane będą najogólniejsze tematy konferencji. 

Przedstawiony zostanie raport o stanie rynku telekomunikacyjnego i to na dwa sposoby. Jeden z nich to prezentacja przygotowana przez UKE. Drugi zaprezentuje prezes KIKE – Karol Skupień. Pojawi się temat opłat za dostęp do pasa drogowego czy zagadnienia konkurencyjności przy korzystaniu z sieci POPC wraz z dostępem hurtowym okiem małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Będą też omawiane zagadnienia z obszaru cyberbezpieczeństwa, oszustw telekomunikacyjnych oraz koncepcje, jak z nimi walczyć. 

W Sali Biznes pojawią się zagadnienia ekonomiczne i prawne, które istotne są dla sprawnego prowadzenia przedsiębiorstwa. Światłowody w każdym pomieszczeniu, sztuczna inteligencja czy 5G to kwestie techniczne tutaj poruszane. Ale znajdzie się też miejsce na kwestie związane z funduszami FERC i KPO oraz sposoby na obniżenie kosztów działalności dzięki funduszom unijnym.

W Sali Telewizyjnej omawiane będą zmiany w prawie autorskim, regulacje na rynku telewizyjnym oraz telewizja bez dekodera i jej przyszłość. Fundacja Nasza Wizja przedstawi swoje rozwiązania dla operatorów. 

Sala MiŚOT to miejsce, w którym poznamy szerzej projekty Grupy MiŚOT, które w skróconej wersji zaprezentowane zostaną również w Sali Głównej. Także tutaj dowiemy się, jak działa MiŚOT Akademia. Zaprezentowane zostaną kwestie wprowadzające MiŚOT-ów w przyszłość, takie jak polska sieć LoRaWan wspierająca coraz szerzej internet rzeczy. Będzie też można dowiedzieć się jak zostać akcjonariuszem w spółce MiŚOT. Dowiemy się, jak media działają dla potrzeb branży telekomunikacyjnej, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu oraz jak komunikować się z mediach społecznościowych, by przekaz trafiał do najszerszej liczby odbiorców. 

Konferencja KIKE 2022 to nie tylko spotkania i dyskusje, ale także uroczysta gala, na której zostaną wręczone nagrody KIKE. To wszystko już od 19 września 2022 r. 

XXV Konferencja KIKE także odbywała się w Łodzi

Jednak warto pamiętać, że – oprócz Konferencji KIKE – przed nami jeszcze czwarty Lokalny Zjazd MiŚOT w Poznaniu. Pod koniec listopada spotkamy się ponownie, by omówić ważne zagadnienia ekonomiczne, prawne i strategiczne, które pomogą lepiej rozwijać się małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym. 

Na Zjazd MiŚOT wciąż można  zarejestrować się pod adresem: https://misot.pl/zjazdy/#REJPOZ