Komisja odłożyła omówienie ustawy prawo komunikacji elektronicznej

88

Podczas posiedzenia Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, które odbyło się w poniedziałek 6 lutego 2023 r., podjęto decyzję o przeprowadzeniu wysłuchania publicznego ustawy prawo komunikacji elektronicznej.

Głównym przedmiotem posiedzenia Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii było omówienie projektów dwóch ustaw: prawa komunikacji elektronicznej oraz wprowadzającej prawo Komunikacji Elektronicznej. Na samym początku posiedzenia, posłowie opozycji, w związku z wątpliwościami związanymi z częścią zapisów ustaw (zwłaszcza w zakresie rozprowadzania programów w sieci telekomunikacyjnych – „lex pilot”) zawnioskowali o przeprowadzenie wysłuchania publicznego, zgodnie z art. 70a Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas głosowania w komisji wystąpiła równowaga głosów za i przeciw, jednak ostatecznie wniosek ten został przyjęty dzięki stanowisku przewodniczącego komisji, posła Jana Grabca. Ustalono też, że wysłuchanie publiczne odbędzie się 6 marca a oba projekty ustaw będą rozpatrywane przez komisję dopiero po nim.

W praktyce oznacza to kolejne znaczące opóźnienie w pracach nad PKE.

Informację przekazała nam Kancelaria Prawna Media.

Czytaj także: