TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejne cyberataki na szpitale

Coraz więcej odnotowuje się ataków DDoS. W  ostatnim czasie ich liczba i intensywność wzrasta. Wiele z nich wymierzonych jest w szpitale. Kto za to odpowiada?

Ataki DDoS na infrastrukturę szpitalną dotyczą wielu jednostek w Stanach Zjednoczonych. W gronie zaatakowanych szpitali znalazł się chociażby Szpital University of Michigan czy Stanford Health Care Center. Także w Holandii zaatakowano University Medical Center Groninen (UMCG).

Holenderski zespół reagowania na incydenty komputerowe Z-CERT stwierdził, że za atak odpowiada prorosyjska grupa Killnet. Infosecurity Magazine zauważa natomiast związek między atakami, a wydaniem przez administrację Joe Bidena decyzji o wysłaniu czołgów Abrams dla Ukrainy. Co potwierdzałoby przypuszczenia holenderskich ekspertów. Holandia ostatnio poinformowała natomiast o przekazaniu Ukrainie  systemów przeciwrakietowych Patriot.

Źródło: cyberdefence24.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...