TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejny wyciek danych użytkowników – w tym z 500 polskich serwisów

Portal Sekurak informuje o wycieku danych użytkowników z ponad 500 polskich domen. Sprawa miała swój początek w listopadzie 2020 roku. Wśród zaatakowanych stron są m.in. fora internetowe, polskie strony z torrentami i portale lokalne.

Tutaj znajduje się lista witryn internetowych, które zostały zaatakowane. Zarejestrowani użytkownicy mogą spodziewać się, że ich dane i hasła zostały przejęte. Radzimy ich natychmiastową zmianę.

Genezą wycieku danych jest atak na serwis cit0day[.]in, który dysponował wykradzionymi danymi, ale dopiero uzyskanie ich stamtąd doprowadziło do wypuszczenia do sieci paczki 24.000 baz danych. Nie brakowało wśród nich polskich domen. Admini cit0day nie przyznają się, iż padli ofiarą innych hakerów – twierdzą, że portal został zamknięty przez FBI.

Warto upewnić się, że hasła użyte na powyższych stronach nie były również hasłami do kont bankowych, poczty elektronicznej lub innych kont osobistych.

Źródło: dobreprogramy.pl / Sekurak

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...