Aplikacja mobilna Mój BIK – historia kredytowa w telefonie

telefon-smartfon
fot. Pixabay

Pojawia się nowa aplikacja na smartfony – Mój BIK. Umożliwia ona wgląd w historię kredytową. Dla niektórych osób może to być wygodne i przydatne rozwiązanie.

Aplikacja pozwala przeglądać naszą historię kredytową zgodnie z danymi Biura Informacji Kredytowej (BIK). To sprawia, że pod ręką mamy wskaźnik wiarygodności kredytowej, który dodatkowo rozbity jest na poszczególne czynniki wpływające na jego wysokość. Jest to istotne chociażby przy staraniu się o kredyt hipoteczny. Wtedy wszystkie dane kredytowe mamy zawsze przy sobie i do wglądu w dowolnej chwili.

Dodatkowo Mój BIK umożliwia przeglądanie bieżących wniosków kredytowych, a także kontrolę stanu spłacania kredytu. Można również ustawić sobie Alert BIK – system powiadomień o opóźnieniach w spłatach kredytu lub o próbach wyłudzenia kredytu na nasze dane.

Stała kontrola historii kredytowej to możliwość przydatna w sytuacji, gdy oszuści próbują na podstawie wykradzionych przez internet tożsamości zaciągać kredyty. Dzięki aplikacji można też zastrzec dokumenty tożsamości, co uniemożliwi zaciąganie kredytu na nasze dane.

Możliwe jest też zastrzeżenie kredytowe – czyli informacja wysłana do systemu o tym, że nie chcemy zaciągać kredytów. To kolejna z funkcji ochrony przed oszustami.

Do wyboru są dwa pakiety płatne, a od wybranej opcji zależy dostęp do poszczególnych funkcji:
– Szybkie Sprawdzanie – 9,99 zł/miesiąc
– Pakiet bez Ograniczeń  – 49,99 zł / trzy miesiące
W tańszym pakiecie wygenerowanie raportu BIK jest płatne, co wynosi 27,99 zł.  W pakiecie droższym możliwe jest generowanie takich raportów bez ograniczeń i bez dodatkowych opłat.

W wersji bezpłatnej można podglądać ocenę kredytową, sprawdzać dane w BIK, uzyskać wiadomość o zmianie danych w BIK/BIG InfoMonitor, zastrzec telefon czy sprawdzić, czy nasz telefon jest zabezpieczony – BIK Protector.

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl