Kolejni złodzieje kabli. Tym razem w Wielkopolsce

Dwaj złodzieje wycinali przewody w Zbrudzewie. W trakcie procederu niszczyli napowietrzną linię telekomunikacyjną. W trakcie jednej z nocnych akcji zostali zatrzymani przez policję.


Dwóch mężczyzn zajmujących się kradzieżą kabli miało opracowaną technikę tego procederu usprawniająca akcję. Jeden z nich ciął kable, a drugi zwijał. W ten sposób kradli kable w Zbrudzewie, ale też innych miejscowościach w pobliżu swojego miejsca zamieszkania w powiecie średzkim.

W trakcie jednej z nocnych akcji złodziei policja otrzymała informacje o możliwości kradzieży kabli napowietrznej linii telekomunikacyjnej między Śremem a Zaniemyślem. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wyruszyli na miejsce. Zauważyli dwa samochody zaparkowane w polu. Przy nich znajdowały się zwoje kabli i nożyce, którymi prawdopodobnie zostały kable przecięte.

W trakcie działań na miejscu zatrzymano 44-letniego mieszkańca powiatu średzkiego. Mężczyzna miał przy sobie także kilka gramów metaamfetaminy, a testy wykazały, że był pod wpływem narkotyków.

W trakcie dalszego postępowania policyjnego zatrzymano również 30-letniego mieszkańca Środy Wielkopolskiej. Ustalono, że współpracował on przy kradzieżach z poprzednim zatrzymanym. Ten mężczyzna w trakcie zatrzymania również posiadał przy sobie narkotyki – 100 gramów kryształków i kilkanaście gramów ziela konopi.

Obaj zatrzymani mają już bogate kartoteki, do których teraz dołączą kolejne wpisy. W trakcie wycinania kabli zniszczyli ponad 200 metrów napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Spowodowali tym samym straty w wysokości 4 500 złotych. Mężczyźni otrzymali zarzuty zarówno niszczenia napowietrznej linii telekomunikacyjnej, jak i posiadania narkotyków.

Zatrzymani zgodnie z decyzją prokuratury są pod nadzorem policji.

Źródło: srem.policja.gov.pl