Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kłopoty techniczne w pierwszym dniu działania usługi e-PIT w e-US

Wczoraj wystartował Twój e- PIT za rok 2020. Niestety niemal od razu pojawiły się problemy techniczne na stronie. Jest to albo wynik przeciążenia serwerów spowodowane dużym zainteresowaniem usługą albo inne problemy techniczne, które ujawniło dopiero uruchomienie usługi.

Przygotowania do uruchomienia usługi trwały przez cały weekend. Już w sobotę popołudniu zaczęto wgrywać do systemu rozliczenia roczne, które przygotowała Krajową Administrację Skarbową. Przerwa techniczna z tym związana trwała do północy z niedzieli na poniedziałek. Wtedy uruchomiono Twój e-PIT.

Jednak rano pojawiły się problemy techniczne z wejściem na stronę i z logowaniem. W końcu KAS i MF zamieściły komunikat: “Serwis jest niedostępny z uwagi na prace serwisowe”.

To ogromne przedsięwzięcie jakim jest Twój e-PIT, o którym pisaliśmy wczoraj (https://isportal.pl/rozliczenia-skarbowe-przez-internet-juz-dostepne/), pozwala na rozliczania podatkowe oparte na wgranych do systemu milionach sztuk deklaracji podatkowych PIT-37, PIT-28, PIT-36 i PIT-38. Po raz pierwszy też usługa została umieszczona na nowych serwerach e-Urzędu Skarbowego, które uruchomiono dopiero 1 lutego 2021 roku. To może wyjaśniać pojawiające się problemy.

Na szczęście szybko zaczęto pracować nad usunięciem awarii – o czym informowało MF chociażby na Twitterze. Chociaż jeszcze po godzinie 15 nadal występowały problemy z pełnym dostępem do strony.

Edit: Przed godziną 11 w dniu 16.02.2021r. strona wciąż ma problemy techniczne i niemożliwe jest korzystanie z rozliczeń PIT tą drogą.

Źródło: www.pit.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...