TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Klienci dużego banku zagrożeni przez hakerów

Ostrzeżenie Zespołu CSIRT KNF dotyczy klientów Banku ING. To ich wzięli w ostatnim czasie na cel hakerzy. Jednak zachowanie ostrożności dotyczy wszystkich, którzy korzystają z bankowości internetowej.

Korzystanie z internetu i załatwianie za jego pośrednictwem wielu spraw jest wygodne. Jednym z rozwiązań tego typu jest bankowość internetowa. Jednak obarczone jest to zagrożeniem ze strony hakerów.

Przed ich działaniami ostrzega klientów Banku ING CSIRT KNF. Przestępcy stworzyli fałszywą stronę banku i wystarczy chwila nieuwagi klientów, by stracili wszystkie pieniądze. Wystarczy wpisać na fałszywej stronie login i hasło, by informacje trafiły do hakerów i dały im pełen dostęp do naszego konta bankowego.

Chociaż fałszywa strona nie wygląda identycznie jak strona banku, to jej podobieństwo jest wystarczające, by paść ofiarą oszustwa. Podstawową różnicą jest zdecydowanie adres. W przypadku tej podszywającej się pod ING Polska, jest to ingbanklogin.com. Prawdziwa strona banku znajduje się pod adresem ingbank.pl, a strona do logowania pod adresem login.ingbank.pl.

Tym razem przestępstwo dotyczy klientów konkretnego banku, ale ostrożnością powinni wykazywać się wszystko korzystający z bankowości internetowej. Najważniejsze to dokładnie sprawdzać adres strony, na której wpisuje się login i hasło.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...