TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Aktualizacja od Google w Gemini dostępna dla każdego

Google ogłasza kolejne ulepszenia w modelu modelu AI – Gemini 1.5 Pro. Oznacza to więcej możliwości dla użytkowników. Będzie też ich więcej, bo Gemini 1.5 Pro ma być dostępne dla każdego.

Zaawansowany model AI od Google  to Google Gemini. Posiada on natywne możliwości multimodalne, co oznacza jednoczesne i płynne przetwarzanie wielu rodzajów danych. Mogą to być tekst, obrazy, kody, materiały audio i wideo. Daje to możliwość bardziej efektywne wykonywanie złożonych zadań rozumowania i rozwiązywania problemów w różnych dziedzinach.

Gemini 1.5 Pro – jeszcze lepszy i dostępny publicznie

Ogłoszone przez Google ulepszenie w Gemini ma wyposażyć je w „uszy”. Program będzie w stanie słuchać załadowanych plików audio i wyciąganie z nich informacji bez konieczności odwoływania się do pisemnych transkryptów. Funkcja ułatwi przetwarzanie plików dźwiękowych, takich jak zapisy rozmów biznesowych czy dźwięk z filmów.

Kolejna poważną zmiana ma być to, że Gemini 1.5 Pro zostanie udostępnione szerszej publiczności za pośrednictwem swojej platformy do tworzenia aplikacji AI, Vertex AI. Model AI będzie przewyższał Gemini Ultra pod względem wydajności. Nie wymaga drobiazgowego dostosowywania. Dla Google to krok w kierunku dostępności i łatwości użycia technologii AI.

Źródło: benchmark.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...