Karta Wolności w Sieci. „Nie dla cenzury”

520
fot. Twitter

Prezydent Andrzej Duda ogłosił Kartę Wolności w Sieci. Zakłada ona m.in. sprzeciw dla podatku od smartfonów, światłowód w każdym domu, a także sprzeciw wobec ACTA2.

Karta Wolności w Sieci opiera się na pięciu najważniejszych postulatach. „Internet dla każdego” zakłada doprowadzenie światłowodu do każdego domu w Polsce oraz zapewnienie dobrego zasięgu sieci mobilnej na terenie całego kraju.

Drugi postulat brzmi: „Tak dla wolności, nie dla cenzury w internecie”. Wymieniono tu m.in. „brak zgody na działania Unii Europejskiej, które ograniczyłyby wolność w internecie – nie dla ACTA 2”.

W karcie znalazł się również postulat „dalszej cyfryzacji administracji”, czyli umożliwienie załatwiania wszystkich spraw urzędowych online, wprowadzenie e-doręczeń czy pełne odmiejscowienie urzędów.

Karta Wolności w Sieci to także „Równy start w cyfrowy świat dla każdego ucznia” zakładający zagwarantowanie wszystkim szkołom szybkiego internetu, nowoczesnego sprzętu multimedialnego oraz gier z wartością edukacyjną.

W dokumencie znalazł się postulat: „Nie dla podatków od smartfonów”. „Nośniki z których korzystamy do łączenia z siecią muszą być dostępne dla każdego, nie można obciążać ich dodatkowymi opłatami” – czytamy.

Prezydent Kartę ogłosił w Sulęcinie (woj. lubuskie), gdzie udało się doprowadzić szerokopasmowy internet do prawie każdego domu.

Źródło: polsatnews.pl