TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jesteś niecierpliwy? Nowość w Google Play jest dla ciebie

W Google Play pojawi się rozwiązanie dla tych, którym brakuje cierpliwości. Chociaż nie jest to rozwiązanie idealne, to teraz będzie można pobierać dwie aplikacje jednocześnie.

Informacje o planowanej nowości w Google Play pojawiły się w marcu. Wtedy przeprowadzano testy pozwalające pobierać dwie aplikacje jednocześnie. Teraz funkcja trafi do wszystkich użytkowników. Weryfikacja na telefonie z Androidem i Google Play w wersji 40.6.31 to potwierdziła.

Jeśli ktoś nie ma jeszcze tej funkcji, to na pewno się niecierpliwi. Tym bardziej, że zachwalana jest jaka rozwiązania dla właśnie niecierpliwych. Ale możliwe, że nowość wprowadzana jest stopniowo i do niektórych jeszcze nie dotarła.

Do ideału jednak trochę brakuje

Chociaż nowe rozwiązanie przyspiesza korzystanie z Google Play, to jednak nie jest pozbawione ograniczeń. Można pobierać jednocześnie tylko dwie aplikacje. W App Store na iPhone’ach bliźniacze rozwiązanie pozwala na pobieranie jednocześnie aż trzech aplikacji.

Nowość dotyczy tylko nowych aplikacji. Jeśli aktualizujemy aplikacje pobrane wcześniej, to rozwiązanie nie obowiązuje i obsługiwana jest tylko jedna aplikacja w danym czasie. Możliwe jednak, że w przyszłości i to się zmieni.

Dla kogo nowość Google Play?

Największe korzyści z tej aplikacji będą mieć ci, którzy często pobierają różne aplikacje, by je testować. Jest to również przydane, gdy konfigurujemy nowe urządzenie. Dzięki temu rozwiązaniu cały proces instalowania aplikacji będzie szybszy i wygodniejszy.

Źródło: tabletowo.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...