Jaka jest różnica między HBO GO a HBO MAX?

46
fot. Pixabay

Serwisy streamingowe obecnie przeżywają prawdziwe oblężenie. Ze względu na to, jak intuicyjne są to aplikacje, coraz więcej osób wybiera je obok tradycyjnej telewizji kablowej, a czasem nawet zamiast.

Jedną z najpopularniejszych propozycji w tej kategorii zdecydowanie jest serwis HBO. Korzystanie z niego działa na zasadzie cyklicznie odnawianej subskrypcji. Choć wydaje się to bardzo proste, to jednak aplikacja działa w wielu wariantach, których funkcjonowanie nie dla wszystkich jest do końca zrozumiałe.

Zdecydowanie najczęściej pojawiającym się pytanie obejmuje to, jaka jest różnica między HBO GO a HBO MAX. Poniżej wyjaśniamy wszystkie związane z tym nieścisłości.

HBO GO a HBO MAX – dwie wersje i ich popularność

To, dlaczego serwisy streamingowe obecnie cieszą się tak ogromną popularnością, jest nie tylko przedmiotem wielu dyskusji, ale także badań naukowych. To przecież bardzo  ciekawe zjawisko, szczególnie wziąwszy pod uwagę to, jakim potentatem na rynku jeszcze do niedawna była tradycyjna telewizja.

Specjaliści wiedzą jedno i zajmują się takimi zagadnieniami, jednak dla użytkowników najważniejsze jest co innego, a mianowicie kwestie praktyczne. To, jakim poziomem intuicyjności cechuje się dany serwis oraz jak wygląda korzystanie z niego z poziomu użytkownika bezpośrednio decyduje o tym, czy miesięczna subskrypcja zostanie odnowiona. 

Nie da się jednak ukryć, że w przypadku HBO wokół proponowanych pakietów narosło wiele pytań. HBO GO a HBO MAX – co należy wiedzieć o tych dwóch platformach?

HBO GO a HBO MAX – różnica

Użytkownicy często interesują się tym, jaka jest zależność między HBO GO a HBO MAX. Jest to dla nich istotna informacja z punktu widzenia dalszego korzystania z tego portalu, a może nawet rozpoczęcia subskrypcji. Zastanawiając się, jak prezentuje się najważniejsza różnica między HBO GO a HBO MAX, należy dokładnie scharakteryzować, co kryje się pod tymi pojęciami.

HBO GO to zdecydowanie dużo bardziej rozpoznawalna wersja popularnego serwisu streamingowego, która jako jedyna opcja była dostępna przez wiele lat na rynku. Zakładała wykupienie przez użytkownika dostępu do szerokiej bazy filmów, seriali i programów telewizyjnych, regularnie aktualizowanej o kolejne produkcje.

Warto tutaj dodać, że HBO działa aktywnie również jako producent. Dlatego na platformie od dłuższego czasu pojawiają się również materiały oryginalne. Czy jest to istotne w odniesieniu do tego, jak przedstawiać HBO MAX a HBO GO? Różnice nie dotyczą tego zagadnienia – HBO od wielu lat działa jako producent programów i nadal kontynuuje swoją drogę w tym obszarze.

HBO MAX a HBO GO – różnice ważne dla użytkownika

Najprościej mówiąc, HBO MAX to po prostu nowa, udoskonalona pod wieloma względami wersja HBO GO. Można by więc przypuszczać, że te dwie wersje serwisu funkcjonują obecnie jednocześnie, ale nie jest to prawda. W rzeczywistości jedna wersja zastąpiła drugą, choć cały proces odbył się bardzo płynnie. Być może, właśnie z tego wynika tak duża liczba pytań dotyczących tego, jaka jest różnica między HBO GO a HBO MAX.

Biorąc pod uwagę fakty, taka zmiana wyszła na dobre przede wszystkim użytkownikom. W nowszej wersji serwisu streamingowego wybrane programy można oglądać w wysokim standardzie obrazu 4K Ultra HD. To duży krok naprzód w porównaniu do skromnej jakości Full HD, stosowanej w starszej wersji. Z tranzycji zadowoleni będą również miłośnicy dobrego dźwięku, ponieważ wariant stereo w HBO MAX został zastąpiony dźwiękiem Dolby Atmos i Dolby Vision.

Jak przenieść HBO GO na HBO MAX? 

Skoro wyjaśniliśmy już wątpliwość na temat tego, czy HBO GO i HBO MAX to to samo, należy przejść do kolejnego pytania, pojawiającego się równie często. Użytkownicy mogą myśleć, że aby korzystać z nowej wersji serwisu, zachodzi konieczność podjęcia jakichś działań, np. poprzez zmianę rodzaju subskrypcji.

Rzeczywistość jest jednak dużo łaskawsza dla użytkownika, ponieważ przejście na nowoczesną wersję HBO MAX nastąpiło automatycznie. Każdy, kto w przeszłości posiadał aktywną subskrypcję HBO GO i odnawiał ją cyklicznie, został samoistnie przeniesiony na nową platformę.