TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jak wyłączyć Facebook Meta?

Pojawienie się zmian w Twojej ulubionej aplikacji codziennego użytku może wywołać niemałą konsternację, szczególnie jeśli nie zostały w jasny sposób wyjaśnione przez samego administratora. W przypadku Facebooka może być to o tyle problematyczne, że przez kilka dobrych lat podstawowy wygląd oraz struktura aplikacji pozostawały niezmienne. 

Obecnie jednak duże zmiany w firmie spowodowały, że aktywni użytkownicy również muszą przyzwyczaić się do pewnych rewolucji w postaci Meta Facebook. Co to jest i jakie informacje należy posiadać na temat tego zagadnienia? Wszystkie najważniejsze kwestie można znaleźć w artykule poniżej – zachęcamy do lektury.

Meta Facebook – co to jest?

Pojawiające się często pytania dotyczące tego, jak wrócić do klasycznej wersji strony, spowodowane są przeprowadzeniem dużych zmian w strukturze firmy Facebook. Pod wodzą Marka Zuckerberga przeprowadzanych było już wiele reform pod względem technicznym, jednak zdecydowanie ta odbiła się najszerszym echem nie tylko wśród osób zainteresowanych nowinkami technicznymi, ale również wśród użytkowników Facebooka. Nawet najdłużej korzystającym z aplikacji wiele może nie powiedzieć sam termin Meta Facebook. Co to jest?

Odpowiadając na to pytanie, należy przede wszystkim odnieść się do tego, jakie zmiany dotyczące nazwy firmy zaszły w ostatnim czasie. Na targach Connect 2021 roku Mark Zuckerberg ogłosił, że jeszcze tego samego roku jego firma Facebook Inc. przeistoczy się w Meta Platforms Inc. Jest to dość ważna zmiana, odnosząca się do słowa metaverse. 

Zuckerberg twierdzi, że przyszłość social mediów może malować się jak scenariusz rodem z najlepszych filmów science fiction. Zadając sobie pytanie “dlaczego mam Facebook Meta?” nie sposób nie odnieść się do tej wizji założyciela najpopularniejszego miejsca w Internecie. Wyraźnie sygnalizuje on tym, że jego dalsze działania biznesowe będą miały na celu wprowadzanie rozwiązań w obrębie rozszerzonej rzeczywistości.

Dlaczego mam Facebook Meta?

Powyższe pytanie może zadawać sobie wielu użytkowników. Szczególne poczucie zagubienia mogą odczuwać ci, którzy na co dzień niespecjalnie byli zainteresowani zmianami w firmie Zuckerberga. Pojawienie się połączonych możliwości aplikacji należącej do firmy Facebook może więc powodować niemałą konsternację.

Jeśli zadajesz sobie pytanie: “dlaczego mam Facebook Meta?”, być może, dobrym pomysłem będzie zebranie większej ilości informacji na temat wspomnianego już wcześniej metaverse. Ten koncept można tłumaczyć jako nową wersję Internetu, wirtualny wszechświat. Według jego założeń Internet ma być po prostu miejscem zintegrowanym, w którym jedna aplikacja nierozerwalnie łączy się z drugą. Choć w dzisiejszych czasach taka wizja może wydawać się dość przerażająca, to jednak wiele działań podejmowanych już teraz przez wielu postrzeganych jest jako pierwsze kroki do jej realizacji.

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jak wrócić do klasycznej wersji strony, rozważ to, czy możliwości tej obecnej mogą się okazać dla Ciebie pomocne w niedalekiej przyszłości. Celem działania Meta Facebooka jest podnoszenie kontroli użytkownika nad wszystkimi działaniami.

Połączenia między poszczególnymi aplikacjami mogą okazać się szczególnie wartościowe dla firm chcących skutecznie budować swoją komunikację wizerunkową w internecie właśnie w dostępnych kanałach social media. Dla przedsiębiorców plany Mety przedstawiają się naprawdę bardzo obiecująco, choć nie tylko dla nich. Rozwijanie społeczności w metaverse również może stać się niezwykle ciekawym zagadnieniem dla zwykłych użytkowników Internetu.

Jak wrócić do klasycznej wersji strony?

Jeśli jednak mimo przedstawionych przez firmę argumentów zechcesz wrócić do tradycyjnej, dobrze sobie znanej wersji strony, możesz to zrobić. Należy jedynie wiedzieć, co tak naprawdę podlega edycji z poziomu użytkownika. Wszelkie zmiany związane z elementami graficznymi pojawiającymi się na stronie głównej serwisu społecznościowego zależą przede wszystkim od Facebooka, dlatego w tym obszarze raczej nie ma dużego pola do popisu.

Da się natomiast odłączyć podstawowe funkcje, na jakich opiera się Meta, poprzez wyłączenie dostępu aplikacji do Facebooka. Zatem jak wrócić do klasycznej wersji strony, która nie udostępniała takiej możliwości?  W panelu “Ustawienia” należy wybrać pozycję “Bezpieczeństwo i logowanie”, a następnie “Aplikacje i witryny”. Kolejny krok to przejście do sekcji “Preferencje”, gdzie możesz już ręcznie edytować dostęp do swojego konta w opcji “Aplikacje, witryny i gry”.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...