Jak uniknąć włamania na konto? FBI ma na to sposób

854
fot. FBI

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) opublikowało poradnik, w którym radzi, jak tworzyć bezpieczne hasła w internecie. Według ekspertów trudniej włamać się na czyjeś konto, gdy składa się z kilkunastu znaków.

To część programu Protected Voices, który ma zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo obywateli USA przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się na jesieni w tym roku.

Zwykle zwraca się uwagę użytkownikom, żeby w swoich hasłach umieszczali małe i duże litery, cyfry, liczby oraz znaki specjalne. FBI powołuje się jednak na badania National Institute of Standards and Technology (NIST), z których wynika, że o skuteczności konkretnego hasła decyduje w większej mierze jego długość, niż stopnień skomplikowania. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami badaczy biuro śledcze sugeruje, żeby hasło składało się przynajmniej z 15 znaków i było zestawieniem kilku różnych słów lub stanowiło konkretną frazę.

Oczywiście warto pamiętać, żeby nie stosować jednego hasła do obsługi kilku kont i unikać takich haseł jak: „123456” lub „Password”.

Lepiej również nie korzystać z programów przeznaczonych do przechowywania haseł. Jeśli hasło dostępu do takiej aplikacji zostanie złamane przez hakerów, to otrzymają oni pełen dostęp do danych związanych z kontami użytkownika w internecie.

Źródło: Wirtualne Media