Internet w Orange drożeje niepostrzeżenie

Orange wprowadził opłatę dodatkową. Dotyczy ona korzystania z usług internetowych, które dostarczane są w oparciu o infrastrukturę innych operatorów. Klienci podwyższone rachunki zapłacą już w marcu.

Od 13 marca obowiązuje w Orange nowa opłata. Dla nowych klientów i tych przedłużających umowy rachunki będą powiększone o 4,99 zł miesięcznie. Orange tłumaczy, że opłata dotyczy tylko korzystających z internetu Orange przesyłanego poprzez sieci innych operatorów telekomunikacyjnych.

–  Właściciele sieci, z których korzysta Orange Polska, aby świadczyć usługi swoim klientom detalicznym, podnoszą ceny za dostęp. Dlatego aby móc świadczyć usługi na danym obszarze, musimy dostosować ceny do tych realiów – powiedział  Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange.

Dodatkowa opłat ma nie obejmować klientów, dla których usług internetowe świadczone są na sieci własnej Orange Polska. Jednak klientom indywidualnym trudno będzie ten stan zweryfikować.

I to nie koniec podwyżek w Orange, gdyż od już teraz zostały podniesione o 1 zł opłaty za wypożyczanie modemów i dekoderów klientom telewizji satelitarnej.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Czytaj także: