TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Intel Thunderbolt 4. Szybciej, bezpieczniej, z większą mocą

Już niebawem laptopy i komputery będą korzystać z czwartej generacji złącza Thunderbolt. A to znaczy, że będzie szybciej, bezpieczniej, a także z większą mocą.

Jeśli chodzi o wygląd gniazda, nic się nie zmieni. Thunderbolt 4 nadal będzie współdzielony z USB typu C, choć na zwiększenie możliwości tego złącza pozwolą nowe kontrolery Intela z serii 8000.

Upowszechnienie tego standardu to tylko jeden z celów, bowiem najważniejsze są możliwości tego złącza, które będą znacznie większe. Thunderbolt 4 pozwoli na podłączenie dwóch monitorów 4K lub jednego o rozdzielczości 8K.

Rzeczą istotną dla osób lubiących mieć dostęp do większej ilości portów jest możliwość wsparcia dla stacji dokujących z nawet czterema dodatkowymi złączami Thunderbolt 4 w porównaniu do jednego, obsługiwanego w poprzedniej generacji.

Intel zadbał także o zapewnienie większego bezpieczeństwa. Korzysta on z technologii VT-d, która ma zapobiec fizycznemu atakowi na pamięci, a także stosuje rozwiązania o nazwie DMA-r, które ma blokować pamięci dla każdego urządzenia peryferyjnego.

Pierwsze sprzęty wykorzystujące złącze Thunderbolt 4 pojawią się jesienią tego roku. To na ten czas zapowiedziano premierę sprzętów z procesorami z rodziny Intel Tiger Lake, z którymi zadebiutuje właśnie nowy protokół.

Źródło: dobreprogramy.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...