TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Instytutu Łączności ma nowe kierownictwo

Minister cyfryzacji -Krzysztof Gawkowski – powołał nowe władze Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego. Nowymi szefami zostali Dariusz Dąbek, Adam Skwara i Paweł Pławiak.

Kim są nowi szefowie w Instytucie Łączności?

Dyrektorem Instytutu Łączności został Dariusz Dąbek. W latach 2014-2019 był on członkiem Rady Naukowej Instytutu Łączności, w tym czasie pracował również w Ministerstwie Cyfryzacji na stanowisku Zastępcy Dyrektora w Departamencie Telekomunikacji. W roku 2019 został Kierownikiem Działu Prawnego w Instytucie Łączności – Państwowym Instytucie Badawczym.

Dariusz Dąbek ma wiedze w zakresie europejskich oraz polskich ram regulacyjnych. Szczególnie w sektorowych dyrektywach i rozporządzeniach UE.

Zastępcą dyrektora ds. rozwoju IŁ został Adam Skwara. Zainicjował on i wdrożył chociażby systemu SENT GEO do walki z przestępczością zorganizowaną oraz przemytem towarów akcyzowych. Skwara wdrażał też platformę analityczną w architekturze BIG DATA do analizy strumieniowej. Jest to podstawa do wprowadzania systemów analityki czasu rzeczywistego.

Zastępcą dyrektora ds. naukowych został Paweł Pławiak. Od 2 listopada 2021 pełnił obowiązki zastępcy Dyrektora ds. naukowych Instytutu Łączności. Od 4 grudnia 2023 r. pełnił obowiązki Dyrektora Instytutu Łączności. Pławiak zdobył stopień doktora w dyscyplinie biocybernetyka i inżynieria biomedyczna uzyskał w AGH w 2016 r. W dorobku ma kilkadziesiąt publikacji, stworzył też ponad 200 recenzji artykułów naukowych dla redakcji czasopism naukowych (z listy MEiN).


Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...